Сектори1
У цьому підрозділі ви можете ознайомитися з міськими секторами і їх описом
Будівлі
Сектор, який охоплює окремі будівлі та споруди або комплекси будівель та споруд муніципального, житлового, громадського, приватного характеру. Також стосується територій навколо них.
Сектор вразливий до більшості кліматичних загроз, зокрема, до екстремальної спеки та холоду, сильних опадів, буревіїв, руху наземних мас, адже під час впливу цих факторів можливі часткове виведення з ладу або повна руйнація будівель і споруд.
Міністерство розвитку громад та територій України, Державна інспекція архітектури та містобудування є дотичними до цього сектора структурами.
Відходи
Сектор регламентує діяльність у сфері управління відходами враховуючи мінімізацію, збір, сортування, обробку, переробку, утилізацію відходів. Охоплює різні типи відходів: тверді, рідкі, побутові, промислові, небезпечні тощо.
Сектор вразливий до екстремальної спеки, сильних опадів, повеней, буревіїв, руху наземних мас і може спричиняти збільшення кількості парникових газів у атмосфері.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міністерство розвитку громад та територій України є дотичними до цього сектора структурами.
Вода
Сектор, який охарактеризовує водопостачання та супутні інфраструктурні рішення. Це стосується використання води у приватних цілях, сільському господарстві та управління дощовими водами (каналізаційні, дренажні, очисні системи).
Сектор вразливий до більшості кліматичних загроз, зокрема, до екстремальної спеки та холоду, сильних опадів, повеней, посух, буревіїв, руху наземних мас, біологічні загрози тощо. Ці загрози здатні вивести з ладу окремі компоненти системи або вплинути на хімічний склад води.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство розвитку громад та територій України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг є дотичними до цього сектора структурами.
Громадське здоров'я
Сектор охоплює інформацію про прямий та непрямий вплив навколишнього середовища на людей, географічне поширення та особливості захворювань. Головною ціллю є покращення добробуту шляхом попередження захворювань, збільшення загальної тривалості життя і зміцнення здоров’я населення.
Сектор вразливий до всіх наявних кліматичних загроз, адже всі вони впливають на здоров’я населення та можуть становити загрозу для життя людей.
Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України є дотичними до цього сектора структурами.
Громадянська освіта та просвітництво
Сектор, який охоплює навчання та інформування населення про кліматичну зміну, пов’язані зі зміною клімату ризики та наслідки. Важливими похідними сектору є розвиток критичного мислення та формування кліматичної свідомості населення, задля збереження життя та підвищення комфорту в умовах глобальної кліматичної кризи.
Сектор охоплює знання про всі кліматичні загрози.
Міністерство освіти і науки України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України є дотичними до цього сектора структурами.
Довкілля та біорізноманіття
Сектор включає суходільні та водні ландшафти, якість повітря та урбанізовані віддалені території. Біорізноманіття включає різноманітність форм життя в конкретному регіоні, яке вимірюється як видове, міжвидове та екосистемне різноманіття.
Сектор охоплює знання та інформацію про більшість кліматичних загроз, адже будь-яка з загроз має вплив на компоненти довкілля та біорізноманіття.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України є дотичними до цього сектора структурами.
Енергетика
Сектор охоплює дані про енергопостачання та супутню інфраструктуру. Тут необхідно враховувати похідні, які стосуються як викопного палива (вугілля, нафти, газу) так і відновлюваних джерел енергії (сонячної, вітрової, біоенергії).
Сектор вразливий до екстремальної спеки та холоду, сильних опадів, повеней і підвищення рівня моря, буревіїв, руху наземних мас, стихійних пожеж, адже всі ці фактори впливають на життєздатність енергетичної інфраструктури виробляти та транспортувати енергію.
Міністерство енергетики України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг є дотичними до цього сектора структурами.
Інформація та комунікаційні технології
Сектор, який стосується створення, збереження, передачі, обробки та управління інформацією. За вірного використання інформаційно-комунікаційні технології відіграють важливу роль у пом’якшенні кліматичних ризиків на громади та адаптації до наслідків кліматичної зміни.
Сектор охоплює знання про всі кліматичні загрози.
Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є дотичними до цього сектора структурами.
Сільське та лісове господарство
Сектор, який охоплює діяльність на територіях, які призначені для ведення сільського та лісового господарств. Також стосується галузей і підприємств, які обробляють сировину та виробляють продукцію у межах громади та на прилеглих територіях. Включає тваринництво, аквакультуру, агролісівництво, бджільництво, садівництво і т. д.
Сектор вразливий до більшості кліматичних загроз, зокрема, до екстремальної спеки та холоду, сильних опадів, повеней, посухи і нестачі води, буревіїв, руху наземних мас, стихійних пожеж, хімічних і біологічних загроз.
Міністерство аграрної політики та продовольства України,
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство лісових ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, Державне агентство меліорації та рибного господарства України є дотичними до цього сектора структурами.
Територіально-просторове планування
Цей сектор охоплює сукупність дій, які пов’язані з плануванням розміщення на визначеній території різних видів діяльності. Він має на меті об’єднати всі наявні в громаді інфраструктурні рішення та вивести найоптимальніший план для їхнього функціонування з урахуванням довгострокових економічних, соціальних та екологічних цілей.
Сектор охоплює знання та інформацію про всі кліматичні загрози.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство розвитку громад та територій України, Державна інспекція архітектури та містобудування
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є дотичними до цього сектора структурами.
Транспорт
Сектор охоплює автомобільну, залізничну, повітряну, водну транспортні мережі та дотичну інфраструктуру, таку як дороги, мости, хаби, тунелі, порти та аеропорти.
Сектор вразливий до більшості кліматичних загроз (екстремальної спеки, екстремального холоду, сильних опадів, буревіїв, руху наземних мас і т.д.), адже всі вони здатні спричинити зміни у функціонуванні транспортних мереж.
Міністерство інфраструктури України, Державна авіаційна служба України, Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, Державне агентство автомобільних доріг України, Державне агентство інфраструктурних проектів України є дотичними до цього сектора структурами.
Туризм
Сектор, який стосується активності людей, які тимчасово перебувають поза місцем свого постійного проживання. Також стосується пов’язаних із туризмом сфер, зокрема, туристичних компаній, відпочинкових комплексів, готелів, ресторанів і т. п.
Туризм вразливий до майже всіх кліматичних загроз, зокрема, до екстремальної спеки та холоду, сильних опадів, посухи, стихійних пожеж тощо. Усі ці фактори можуть впливати як на туристів так і на туристичну інфраструктуру.
Міністерство інфраструктури України, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державне агентство розвитку туризму України є дотичними до цього сектора структурами.
Цивільний захист та надзвичайні ситуації
Сектор, який охоплює діяльність служб захисту населення та реагування на надзвичайні ситуації (пожежники, поліціянти, медики тощо). Передбачає заходи зі зниження ризику стихійних лих і управління ризиками, що стосується координації, обладнання та планування у разі надзвичайних ситуацій.
Сектор охоплює знання та інформацію про всі кліматичні загрози, адже від цього залежить життя та здоров’я людей.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України, Державна служба України з безпеки на транспорті є дотичними до цього сектора структурами.