Skip to content

АЕМУ проводить вебінар на тему: Міське садівництво: як створити кліматично дружні громади в умовах війни

Тема міського садівництва та городництва набула особливої актуальності в умовах воєнного стану та реальної небезпеки виникнення продовольчої кризи. Громадські сади користуються великою популярністю у світі, адже міста та їхні мешканці отримують чимало переваг від участі у таких ініціативах. Це, зокрема, можливість залишатися незалежним від глобальних продовольчих ринків і ланцюгів постачання, вирощувати екологічно безпечну їжу, чудова нагода створення зелених громадських просторів для дозвілля, навчання й соціальної згуртованості, покращення міського мікроклімату та впровадження практики збору органічних відходів й компостування. І цей перелік можна доповнювати. Вищеперелічені заходи безпосередньо стосуються компонентів Європейського зеленого курсу (зміна клімату, енергетика, транспорт, промислова стратегія, сільське господарство, нульове забруднення, біорізноманіття, фінанси, торгівля) з точки зору можливостей та загроз для України.

Запрошуємо Вас до участі у вебінарі на тему «Міське садівництво: як створити кліматично дружні громади в умовах війни», який організовує Асоціація “Енергоефективні міста України” для органів місцевого самоврядування в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”.

Цільова аудиторія: працівники міських рад, відповідальні за утримання зелених насаджень та благоустрій у громадах, працівники сектору освіти міської ради, урбаністи, екологи та активісти, що прагнуть змінити своє місто й зробити його комфортнішим для життя.

Мова вебінару: українська

Дата та час: середа 18.05.2022р. 14:00  

Тривалість: 1 – 1,5 год.

Вебінар проходитиме на платформі Zoom. Щоб отримати посилання, зареєструйтесь тут: https://forms.gle/q3CxbFKu8sxvPtDk9 

Програма вебінару:

  1. Представлення проекту Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу (спікер Ірина Ковальчук, керівниця проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”) (час виступу 5 хв.) 
  2. Міське садівництво і городництво в контексті адаптації до наслідків кліматичної зміни та один з напрямків переходу до сталих продовольчих систем в рамках Європейського зеленого курсу (спікер Оксана Назарук, експерт Асоціація “Енергоефективні міста України”) (час виступу 10 хв.) 
  3. Всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги»: як це працює в Україні? (спікер Тетяна Лебухорська, керівниця ініціативи «Сади Перемоги» проекту “Супровід урядових реформ в Україні”, SURGe) (час виступу 15 хв.) 
  4. Як створити міський сад-город?

    З чого почати територіальній громаді: затвердження місцевої програми з самозабезпечення (спікер Анатолій Ткачук, ініціатива «Сади Перемоги» проекту “Супровід урядових реформ в Україні”, SURGe) (час виступу 15 хв.) (участь погоджується)

    Досвід створення публічного саду-городу на прикладі “Розсадника” у Львові (спікер Микола Рябика, експерт проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу” / виконавчий директор ГО «Plato») (час виступу 15 хв.)
  5. Питання/відповіді
  6. Інше (Анонс вебінару з представленням практик міського садівництва у Римі та Вільнюсі) 

Також буде забезпечено онлайн-трансляцію на сторінці АЕМУ у Facebook: https://www.facebook.com/energyefficientcities

Маєте запитання до наших гостей? Надсилайте їх на електронну пошту: office@enefcities.org.ua. І ми спробуємо відповісти на них під час вебінару.

Вебінар проводиться в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”, що впроваджується Асоціацією “Енергоефективні міста України” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Бібліотека

Операція “рекультивація” в одному з львівських парків

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна У 2021 році у львівському парку “Залізна вода” громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення

Бібліотека

 Cпіральна грядка з прянощами у Львові

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна Грядка має форму завитка, що поступово піднімається догори, формуючи своєрідні яруси. У ній висадили пряносмакові культури