Skip to content

АЕМУ проводить вебінар на тему: Міське садівництво: як створити кліматично дружні громади в умовах війни

Тема міського садівництва та городництва набула особливої актуальності в умовах воєнного стану та реальної небезпеки виникнення продовольчої кризи. Громадські сади користуються великою популярністю у світі, адже міста та їхні мешканці отримують чимало переваг від участі у таких ініціативах. Це, зокрема, можливість залишатися незалежним від глобальних продовольчих ринків і ланцюгів постачання, вирощувати екологічно безпечну їжу, чудова нагода створення зелених громадських просторів для дозвілля, навчання й соціальної згуртованості, покращення міського мікроклімату та впровадження практики збору органічних відходів й компостування. І цей перелік можна доповнювати. Вищеперелічені заходи безпосередньо стосуються компонентів Європейського зеленого курсу (зміна клімату, енергетика, транспорт, промислова стратегія, сільське господарство, нульове забруднення, біорізноманіття, фінанси, торгівля) з точки зору можливостей та загроз для України.

Запрошуємо Вас до участі у вебінарі на тему «Міське садівництво: як створити кліматично дружні громади в умовах війни», який організовує Асоціація “Енергоефективні міста України” для органів місцевого самоврядування в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”.

Цільова аудиторія: працівники міських рад, відповідальні за утримання зелених насаджень та благоустрій у громадах, працівники сектору освіти міської ради, урбаністи, екологи та активісти, що прагнуть змінити своє місто й зробити його комфортнішим для життя.

Мова вебінару: українська

Дата та час: середа 18.05.2022р. 14:00  

Тривалість: 1 – 1,5 год.

Вебінар проходитиме на платформі Zoom. Щоб отримати посилання, зареєструйтесь тут: https://forms.gle/q3CxbFKu8sxvPtDk9 

Програма вебінару:

  1. Представлення проекту Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу (спікер Ірина Ковальчук, керівниця проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”) (час виступу 5 хв.) 
  2. Міське садівництво і городництво в контексті адаптації до наслідків кліматичної зміни та один з напрямків переходу до сталих продовольчих систем в рамках Європейського зеленого курсу (спікер Оксана Назарук, експерт Асоціація “Енергоефективні міста України”) (час виступу 10 хв.) 
  3. Всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги»: як це працює в Україні? (спікер Тетяна Лебухорська, керівниця ініціативи «Сади Перемоги» проекту “Супровід урядових реформ в Україні”, SURGe) (час виступу 15 хв.) 
  4. Як створити міський сад-город?

    З чого почати територіальній громаді: затвердження місцевої програми з самозабезпечення (спікер Анатолій Ткачук, ініціатива «Сади Перемоги» проекту “Супровід урядових реформ в Україні”, SURGe) (час виступу 15 хв.) (участь погоджується)

    Досвід створення публічного саду-городу на прикладі “Розсадника” у Львові (спікер Микола Рябика, експерт проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу” / виконавчий директор ГО «Plato») (час виступу 15 хв.)
  5. Питання/відповіді
  6. Інше (Анонс вебінару з представленням практик міського садівництва у Римі та Вільнюсі) 

Також буде забезпечено онлайн-трансляцію на сторінці АЕМУ у Facebook: https://www.facebook.com/energyefficientcities

Маєте запитання до наших гостей? Надсилайте їх на електронну пошту: office@enefcities.org.ua. І ми спробуємо відповісти на них під час вебінару.

Вебінар проводиться в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”, що впроваджується Асоціацією “Енергоефективні міста України” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Uncategorized

Презентація звіту та обговорення результатів «Дослідження стану адаптації українських громад до зміни клімату»

Дорогі представники громад-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», підписантів Угоди мерів, профільних громадських організацій, центральних та регіональних органів влади та всі зацікавлені сторони! Асоціація «Енергоефективні міста

Новини

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так