Тема міського садівництва та городництва набула особливої актуальності в умовах воєнного стану та реальної небезпеки виникнення продовольчої кризи. Громадські сади користуються великою популярністю у світі, адже міста та їхні мешканці отримують чимало переваг від участі у таких ініціативах. Це, зокрема, можливість залишатися незалежним від глобальних продовольчих ринків і ланцюгів постачання, вирощувати екологічно безпечну їжу, чудова нагода створення зелених громадських просторів для дозвілля, навчання й соціальної згуртованості, покращення міського мікроклімату та впровадження практики збору органічних відходів й компостування. І цей перелік можна доповнювати. Вищеперелічені заходи безпосередньо стосуються компонентів Європейського зеленого курсу (зміна клімату, енергетика, транспорт, промислова стратегія, сільське господарство, нульове забруднення, біорізноманіття, фінанси, торгівля) з точки зору можливостей та загроз для України.
Запрошуємо Вас до участі у вебінарі на тему «Міське садівництво: як створити кліматично дружні громади в умовах війни», який організовує Асоціація “Енергоефективні міста України” для органів місцевого самоврядування в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”.
Цільова аудиторія: працівники міських рад, відповідальні за утримання зелених насаджень та благоустрій у громадах, працівники сектору освіти міської ради, урбаністи, екологи та активісти, що прагнуть змінити своє місто й зробити його комфортнішим для життя.
Мова вебінару: українська
Дата та час: середа 18.05.2022р. 14:00
Тривалість: 1 – 1,5 год.
Вебінар проходитиме на платформі Zoom. Щоб отримати посилання, зареєструйтесь тут: https://forms.gle/q3CxbFKu8sxvPtDk9
Програма вебінару:
- Представлення проекту Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу (спікер Ірина Ковальчук, керівниця проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”) (час виступу 5 хв.)
- Міське садівництво і городництво в контексті адаптації до наслідків кліматичної зміни та один з напрямків переходу до сталих продовольчих систем в рамках Європейського зеленого курсу (спікер Оксана Назарук, експерт Асоціація “Енергоефективні міста України”) (час виступу 10 хв.)
- Всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги»: як це працює в Україні? (спікер Тетяна Лебухорська, керівниця ініціативи «Сади Перемоги» проекту “Супровід урядових реформ в Україні”, SURGe) (час виступу 15 хв.)
- Як створити міський сад-город?
З чого почати територіальній громаді: затвердження місцевої програми з самозабезпечення (спікер Анатолій Ткачук, ініціатива «Сади Перемоги» проекту “Супровід урядових реформ в Україні”, SURGe) (час виступу 15 хв.) (участь погоджується)
Досвід створення публічного саду-городу на прикладі “Розсадника” у Львові (спікер Микола Рябика, експерт проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу” / виконавчий директор ГО «Plato») (час виступу 15 хв.) - Питання/відповіді
- Інше (Анонс вебінару з представленням практик міського садівництва у Римі та Вільнюсі)
Також буде забезпечено онлайн-трансляцію на сторінці АЕМУ у Facebook: https://www.facebook.com/energyefficientcities
Маєте запитання до наших гостей? Надсилайте їх на електронну пошту: office@enefcities.org.ua. І ми спробуємо відповісти на них під час вебінару.
Вебінар проводиться в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”, що впроваджується Асоціацією “Енергоефективні міста України” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».