Skip to content

Дощова площа «Бентемплейн» у Ротердамі

Фото з інтернету

Локація – м. Роттердам, Нідерланди

Площа «Бентемплейн» у місті Роттердам є універсальною адже виконує подвійну функцію: у період без опадів вона слугує місцем для проведення дозвілля місцевих мешканців, а в період дощів – є великим збірником води.

Вона складається із трьох басейнів. Вода до басейнів потрапляє через великі жолоби з нержавіючої сталі. Однією з поверхонь для збору дощової води є дах сусідньої будівлі. Басейни поєднані з дощовою каналізацією.

Найбільший і найглибший басейн наповнюється лише під час сильної зливи та більшу частину року використовується як майданчик для ігрових видів спорту – футболу, баскетболу, волейболу. Два менші басейни використовуються як сцена для танців і скейт-парк.

Важливим елементом зонування став колір тип матеріалів: все, що затоплюється зафарбовано у відтінки синього кольору, а всі елементи, що транспортують воду виконані з блискучої нержавіючої сталі. Простір м’яко визначено та розділено зеленою структурою з високими травами, барвистими квітами та деревами.

Розробка дощової площі відбувалася у партисипативному форматі: формат обговорювався із залученням місцевих мешканців, студентів, відвідувачів сусідньої церкви, молодіжного театру, спортзалу. Під час трьох воркшопів, які тривали протягом місяця, було обговорено можливі варіанти використання території, бажану атмосферу та те, як дощова вода може вплинути на простір. Загальним висновком стало те, що площа має бути динамічним місцем для молоді, з великою кількістю простору для ігор та відпочинку, а також гарними озелененими місцями, а вода мала стати всеохоплюючим елементом.

Дизайн проєкту розроблено протягом 2011-2012 років, об’єкт збудовано – у 2013 році. Проєкт було реалізовано за 4,5 мільйонів євро.

Із детальнішим описом та світлинами дощової площі «Бентемплейн» можна ознайомитися за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Бібліотека

Операція “рекультивація” в одному з львівських парків

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна У 2021 році у львівському парку “Залізна вода” громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення

Бібліотека

 Cпіральна грядка з прянощами у Львові

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна Грядка має форму завитка, що поступово піднімається догори, формуючи своєрідні яруси. У ній висадили пряносмакові культури