Skip to content

Дощові сади Ґданська

Фото з інтернету

Локація – Ґданськ, Польща

Місто Ґданськ є одним із перших міст Польщі, у якому розпочали створювати дощові сади у публічному просторі як елемент адаптації до наслідків кліматичної зміни.

Дощовий сад нагадує звичайну клумбу, але зі спеціальною дренажною системою, яка дозволяє збирати дощову воду з прилеглих територій (асфальтованих поверхонь, дахів, тротуарів, пішохідних доріжок, парковок). Вони зменшують ризик затоплення території поглинаючи на 40% більше води, ніж класичний газон, розвантажують систему дощової каналізації, а також затримують забруднюючі речовини з води, наприклад, біогенні речовини, важкі метали, нафтопродукти. Рослини, висаджені до дощових садків, сприяють очищенню та зволоженню повітря, а також збільшують рівень біорізноманіття у міському просторі.

Окрім практичних функцій таке природоорієнтоване рішення надає естетичну функцію: рослинні композиції замінюють типові форми дренажу, як-от бетонні канали уздовж парковок, пішохідних та велосипедних доріжок, що позитивно впливає на самопочуття та настрій людей.

Протягом 2020-2022 років у місті створили понад 20 муніципальних дощових садів завдяки чому у вересні 2022 року Ґданськ отримав загальнодержавну відзнаку конкурсу «Екомісто» у частині раціонального управління водними ресурсами.

Детальніше про дощові сади міста Ґданська можна дізнатися за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Uncategorized

Презентація звіту та обговорення результатів «Дослідження стану адаптації українських громад до зміни клімату»

Дорогі представники громад-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», підписантів Угоди мерів, профільних громадських організацій, центральних та регіональних органів влади та всі зацікавлені сторони! Асоціація «Енергоефективні міста

Новини

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так