Skip to content

Дощові сади Ґданська

Фото з інтернету

Локація – Ґданськ, Польща

Місто Ґданськ є одним із перших міст Польщі, у якому розпочали створювати дощові сади у публічному просторі як елемент адаптації до наслідків кліматичної зміни.

Дощовий сад нагадує звичайну клумбу, але зі спеціальною дренажною системою, яка дозволяє збирати дощову воду з прилеглих територій (асфальтованих поверхонь, дахів, тротуарів, пішохідних доріжок, парковок). Вони зменшують ризик затоплення території поглинаючи на 40% більше води, ніж класичний газон, розвантажують систему дощової каналізації, а також затримують забруднюючі речовини з води, наприклад, біогенні речовини, важкі метали, нафтопродукти. Рослини, висаджені до дощових садків, сприяють очищенню та зволоженню повітря, а також збільшують рівень біорізноманіття у міському просторі.

Окрім практичних функцій таке природоорієнтоване рішення надає естетичну функцію: рослинні композиції замінюють типові форми дренажу, як-от бетонні канали уздовж парковок, пішохідних та велосипедних доріжок, що позитивно впливає на самопочуття та настрій людей.

Протягом 2020-2022 років у місті створили понад 20 муніципальних дощових садів завдяки чому у вересні 2022 року Ґданськ отримав загальнодержавну відзнаку конкурсу «Екомісто» у частині раціонального управління водними ресурсами.

Детальніше про дощові сади міста Ґданська можна дізнатися за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще