Skip to content

Муніципальна компостувальна станція у Львові

Фото ГО “Плато”

Локація – м. Львів, Україна

Станція переробки харчових і садових відходів діє у місті Львів з 2020 року та є єдиним подібним об’єктом муніципального рівня в Україні.

Паралельно з запуском станції відбулося налагодження системи роздільного збору відходів у Львівській територіальній громаді завдяки чому протягом 2020-2021 років вдалося переробили понад 10,5 тисяч тонн органіки. У жовтні 2022 року протягом одного дня було досягнуто рекордного показника ефективності: станція прийняла 62 вантажні авто, які привезли листя загальною вагою понад 66 тонн.

Від мешканців відходи з кухні, листя, гілля на переробку приймають безкоштовно. Так само безопатно вони можуть набрати компосту. Юридичні особи спочатку мають укласти договір.

Основними перевагами компостувальної станції є:

– зменшення органічної частки у загальній масі сміттєзвалища та, як результат, зменшення виділення парникових газів, зменшення утворення шкідливого для ґрунту та ґрунтових вод звалищного фільтрату;

– перетворення відходів у доходи через виготовлення та реалізацію компосту;

– підвищення рівня екологічної свідомості мешканців шляхом демонстрації досяжних результатів з переробки органіки.

Станція підпорядковується комунальному підприємству «Зелене місто». Вартість облаштування станції становила 28,6 мільйонів гривень.

Детальніше про компостувальну станцію за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще