Skip to content

Лінійний парк «Хай Лайн» у Нью-Йорку

Фото з інтернету

Локація – м. Нью-Йорк, США

«Хай Лайн» – лінійний парк, створений на місці віадука колишньої залізничної гілки Нью-Йорка в західній частині округу Манхеттен. Довжина парку становить 2,3 кілометри.

Екологічна стійкість є основоположною цінністю лінійного парку. «Хай Лайн» за своєю природою є зеленою структурою, оскільки він перепрофілює частину промислової інфраструктури в унікальний зелений громадський простір. Це дозволяє отримати ряд переваг, зокрема, зменшення ефекту міського теплового острова, формування своєрідного мікроклімату, підтримування та збільшення біорізноманіття, сприяння сталій мобільності.

У межах «Хай-Лайн» переважна більшість видів рослин є місцевими, посухостійкими та невибагливими до догляду. Також парк облаштований системою зеленого даху з краплинним поливом (дозволяє утримувати максимальну кількість води для живлення рослин), а також усі органічні решти компостуються на місці (дозволяє економити на вивезенні відходів і закупівлі добрив). Ресурси (матеріали та рослини) доставляються до лінійного парку переважно з відстані не більшої, ніж 100 миль (160 кілометрів). У поєднанні все це дозволило скоротити ресурси, які витрачаються на догляд.

Створення «Хай Лайн» розпочалося у 2006 році, а відкриття відбувалося поетапно протягом 2009-2019 років. Перші дві частини парку коштували понад 150 мільйонів доларів. У 2019 році «Хай Лайн» відвідало приблизно 8 мільйонів відвідувачів.

Детальніше про лінійний парк «Хай Лайн» за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Uncategorized

Презентація звіту та обговорення результатів «Дослідження стану адаптації українських громад до зміни клімату»

Дорогі представники громад-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», підписантів Угоди мерів, профільних громадських організацій, центральних та регіональних органів влади та всі зацікавлені сторони! Асоціація «Енергоефективні міста

Новини

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так