Skip to content

Лінійний парк «Хай Лайн» у Нью-Йорку

Фото з інтернету

Локація – м. Нью-Йорк, США

«Хай Лайн» – лінійний парк, створений на місці віадука колишньої залізничної гілки Нью-Йорка в західній частині округу Манхеттен. Довжина парку становить 2,3 кілометри.

Екологічна стійкість є основоположною цінністю лінійного парку. «Хай Лайн» за своєю природою є зеленою структурою, оскільки він перепрофілює частину промислової інфраструктури в унікальний зелений громадський простір. Це дозволяє отримати ряд переваг, зокрема, зменшення ефекту міського теплового острова, формування своєрідного мікроклімату, підтримування та збільшення біорізноманіття, сприяння сталій мобільності.

У межах «Хай-Лайн» переважна більшість видів рослин є місцевими, посухостійкими та невибагливими до догляду. Також парк облаштований системою зеленого даху з краплинним поливом (дозволяє утримувати максимальну кількість води для живлення рослин), а також усі органічні решти компостуються на місці (дозволяє економити на вивезенні відходів і закупівлі добрив). Ресурси (матеріали та рослини) доставляються до лінійного парку переважно з відстані не більшої, ніж 100 миль (160 кілометрів). У поєднанні все це дозволило скоротити ресурси, які витрачаються на догляд.

Створення «Хай Лайн» розпочалося у 2006 році, а відкриття відбувалося поетапно протягом 2009-2019 років. Перші дві частини парку коштували понад 150 мільйонів доларів. У 2019 році «Хай Лайн» відвідало приблизно 8 мільйонів відвідувачів.

Детальніше про лінійний парк «Хай Лайн» за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Бібліотека

Операція “рекультивація” в одному з львівських парків

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна У 2021 році у львівському парку “Залізна вода” громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення

Бібліотека

 Cпіральна грядка з прянощами у Львові

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна Грядка має форму завитка, що поступово піднімається догори, формуючи своєрідні яруси. У ній висадили пряносмакові культури