Skip to content

Міський сад-город «Розсадник» у Львові

Фото надане ГО “Плато”

Локація – м. Львів, Україна

«Розсадник» – це публічний сад-город, який знаходиться у парку «Залізна вода» у місті Львів.

Ще до початку 2000-х у північні частині парку функціонувало так зване «квіткове господарство» – комунальна установа, яка відповідала за вирощування декоративних рослин для озеленення Львова. Проте, не переживши кризу, підприємство занепало, теплиці зруйнувалися, а територія здичавіла та почала засмічуватися.

У 2021 році громадські об’єднання «Плато», «Екотерра», «Пермакультура в Україні» за сприяння Львівської міської ради розпочали на цій ділянці створювати простір, в якому можна було б спільно займатися вирощуванням та популяризувати екоцінності. Перший сезон прихильники ідеї працювали над інфраструктурними рішенням розчищали частину ділянки (уся територія простору займає близько 1 га) від сміття та чагарників, створювали грядки для вирощування городини, компостер для переробки органічних відходів, шпалери для винограду, а також прокладали стежки з деревної тріски.

Навесні 2022-го, всупереч війні, тут запрацювала відкрита платформа для вирощування рослин, занять з гарденотерапії, просвітницьких заходів та просто відпочинку. Частина врожаю була реалізована з благодійною метою.

Хоч на території Розсадника вирощується городина, завдання простору більш комплексне:

  • це простір для зустрічей та соціалізації;
  • це простір для дослідження природи та культивування рослин;
  • це простір для дослідження природоорієнтованих рішень;
  • це функціональна частина міського парку;
  • це місце для проведення заходів (не тільки екологічно спрямованих).

Станом на жовтень 2022 року в просторі облаштовано 17 грядок, 2 виноградні шпалери, компостер і сцену для публічних подій, організовано понад 80 публічних тематичних подій, до яких долучилося близько 1400 осіб.

Детальніше про «Розсадник» дізнавайтеся за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Бібліотека

Операція “рекультивація” в одному з львівських парків

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна У 2021 році у львівському парку “Залізна вода” громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення

Бібліотека

 Cпіральна грядка з прянощами у Львові

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна Грядка має форму завитка, що поступово піднімається догори, формуючи своєрідні яруси. У ній висадили пряносмакові культури