Skip to content

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так і на місцевому рівнях. Багато громад були змушені переглянути свої цілі, завдання та плани і адаптувати їх до поточних викликів, які спричинені війною. І тому питання клімату в більшості громад відійшли на другий план.
Проте війна закінчиться, а клімат продовжує змінюватись і містам потрібно адаптуватися, враховуючи те, що адаптація зазначена також одним з пріоритетних напрямків у розділі екологічної безпеки Плану відновлення України, представленим владою.
На сьогодні, Угода мерів щодо клімату та енергії є наймасштабнішою ініціативою на місцевому рівні і є одним з найдієвіших інструментів включення українських громад до процесу ЄЗК. Одним із зобов’язань Угоди Мерів для міст-підписантів є розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату, вагомою частиною якого є кліматична складова, а саме оцінка кліматичних ризиків та вразливості і формування переліку заходів з адаптації. Відомо, що фінансування великих європейських банків розвитку чітко привʼязується до дій з адаптації до змін клімату отже міста, котрі планують залучення коштів у модернізацію свої інфраструктури мають враховувати її у своїх планах. 
Тому Асоціація «Енергоефективні міста України» в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу” розробила веб-платформу з адаптації до зміни клімату UAdapt, яка допоможе містам у розробці кліматичної складової ПДСЕРК або ж окремих планів з адаптації до змін клімату. Презентація цього інструменту та методології Угоди Мерів відбудеться під час вебінару на тему «Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу»  для органів місцевого самоврядування.

Запрошуємо до участі!

Програма вебінару:

Дата та час: 21 листопада 14:00 год.

Цільова аудиторія: представники міських рад громад підписантів Угоди Мерів в Україні, відповідальні за скорочення викидів та питання довкілля

Модератор: Святослав Павлюк, виконавчий директор АЕМУ

Вступне слово,  Ольга Квашук, керівниця програми МФ Відродження

Про проект,  Ірина Ковальчук, керівниця проекту

Інтеграція Угоди Мерів в ЄЗК, Кисіль О., національний експерт Угоди Мерів в Україні

Розробка кліматичної складової ПДСЕРК: алгоритм дій для громад, Кисіль О., національний експерт Угоди Мерів в Україні

Презентація Платформи з адаптації громад до зміни клімату (UAdapt), Ірина Ковальчук, керівниця проекту

Питання/відповіді
Для участі у вебінарі зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/WiLtYGX7taEoYp1C8
Також буде забезпечено онлайн-трансляцію на сторінці АЕМУ у Facebook та запис.

Вебінар проводиться в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”, що впроваджується Асоціацією “Енергоефективні міста України” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Uncategorized

Презентація звіту та обговорення результатів «Дослідження стану адаптації українських громад до зміни клімату»

Дорогі представники громад-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», підписантів Угоди мерів, профільних громадських організацій, центральних та регіональних органів влади та всі зацікавлені сторони! Асоціація «Енергоефективні міста

Новини

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так