Skip to content

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так і на місцевому рівнях. Багато громад були змушені переглянути свої цілі, завдання та плани і адаптувати їх до поточних викликів, які спричинені війною. І тому питання клімату в більшості громад відійшли на другий план.
Проте війна закінчиться, а клімат продовжує змінюватись і містам потрібно адаптуватися, враховуючи те, що адаптація зазначена також одним з пріоритетних напрямків у розділі екологічної безпеки Плану відновлення України, представленим владою.
На сьогодні, Угода мерів щодо клімату та енергії є наймасштабнішою ініціативою на місцевому рівні і є одним з найдієвіших інструментів включення українських громад до процесу ЄЗК. Одним із зобов’язань Угоди Мерів для міст-підписантів є розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату, вагомою частиною якого є кліматична складова, а саме оцінка кліматичних ризиків та вразливості і формування переліку заходів з адаптації. Відомо, що фінансування великих європейських банків розвитку чітко привʼязується до дій з адаптації до змін клімату отже міста, котрі планують залучення коштів у модернізацію свої інфраструктури мають враховувати її у своїх планах. 
Тому Асоціація «Енергоефективні міста України» в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу” розробила веб-платформу з адаптації до зміни клімату UAdapt, яка допоможе містам у розробці кліматичної складової ПДСЕРК або ж окремих планів з адаптації до змін клімату. Презентація цього інструменту та методології Угоди Мерів відбудеться під час вебінару на тему «Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу»  для органів місцевого самоврядування.

Запрошуємо до участі!

Програма вебінару:

Дата та час: 21 листопада 14:00 год.

Цільова аудиторія: представники міських рад громад підписантів Угоди Мерів в Україні, відповідальні за скорочення викидів та питання довкілля

Модератор: Святослав Павлюк, виконавчий директор АЕМУ

Вступне слово,  Ольга Квашук, керівниця програми МФ Відродження

Про проект,  Ірина Ковальчук, керівниця проекту

Інтеграція Угоди Мерів в ЄЗК, Кисіль О., національний експерт Угоди Мерів в Україні

Розробка кліматичної складової ПДСЕРК: алгоритм дій для громад, Кисіль О., національний експерт Угоди Мерів в Україні

Презентація Платформи з адаптації громад до зміни клімату (UAdapt), Ірина Ковальчук, керівниця проекту

Питання/відповіді
Для участі у вебінарі зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/WiLtYGX7taEoYp1C8
Також буде забезпечено онлайн-трансляцію на сторінці АЕМУ у Facebook та запис.

Вебінар проводиться в рамках проекту “Посилення спроможності українських громад у впровадженні цілей Європейського зеленого курсу”, що впроваджується Асоціацією “Енергоефективні міста України” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Бібліотека

Операція “рекультивація” в одному з львівських парків

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна У 2021 році у львівському парку “Залізна вода” громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення

Бібліотека

 Cпіральна грядка з прянощами у Львові

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна Грядка має форму завитка, що поступово піднімається догори, формуючи своєрідні яруси. У ній висадили пряносмакові культури