Skip to content

«Вертикальний ліс» у Мілані

Фото з інтернету

Локація – м. Мілан, Італія

«Вертикальний ліс» – це житловий комплекс у місті Мілан, який складається із двох веж висотою 112 та 80 метрів.

Особливістю будівель є те, що на терасах кожного з поверхів розміщені зелені насадження: близько 900 дерев, 5000 чагарників та 11 тисяч трав’яних доріжок. Все це в поєднанні надає ряд послуг:

– формує придатний для живих істот мікроклімат;

– сприяє збільшенню біорізноманіття у міському просторі;

– знижує ефект міського теплового острова;

– поглинає вуглекислий газ і продукує кисень;

– підвищує рівень вологості та фільтрує дрібні частинки пилу.

У основі проєкту закладено концепцію «бути домом для дерев, у якому також живуть люди та птахи», яка визначає не лише міські та технологічні характеристики проекту, але також архітектурну мову. На формальному рівні вежі в основному характеризуються великими, розташованими в шаховому порядку та нависаючими балконами, призначеними для розміщення ємностей для рослинності. У той же час керамогранітна обробка фасадів включає типовий коричневий колір, що викликає образ кори гігантських дерев.

«Вертикальний ліс» споруджено протягом 2007-2014 років за 65 мільйонів євро. Проєкт отримав ряд світових архітектурних нагород, серед яких міжнародна премія Highrise Award (2014) та премія CTBUH (2015).

Детальніше про «Вертикальний ліс» можна дізнатися за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Uncategorized

Презентація звіту та обговорення результатів «Дослідження стану адаптації українських громад до зміни клімату»

Дорогі представники громад-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», підписантів Угоди мерів, профільних громадських організацій, центральних та регіональних органів влади та всі зацікавлені сторони! Асоціація «Енергоефективні міста

Новини

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так