Skip to content

Водно-болотний парк «Вакарешті» у Бухаресті

Локація: м. Бухарест, Румунія

«Вакарешті» – природний парк площею 183 гектари у південно-східній частині міста Бухарест.

У кінці 80-х років минулого століття територію почали осушувати, щоб на цьому місці звести житлові квартали. Невдовзі її оточили 15-метровою греблею, яка мала б стати контуром водосховища. «Вакарешті» вдалося наповнити водою, але це відбулося одноразово через високі витрати на перекачування води. У 1989 році проєкт зупинився.

На початку 2000-х розпочалася боротьба між забудовниками, які хотіли на цій території облаштувати відпочинковий комплекс, і місцевими мешканцями, які відстоювали територію. Було зафіксовано понад 100 судових позовів, деякі з яких дійшли до Міжнародного суду ООН. У результаті – територію не забудували.

Подальші роки спонукали до того, що величезна ділянка посеред міста завдяки природним процесам перетворилася в унікальний з кліматичної точки зору об’єкт, який фактично є легенями громади та одним із найбільших інноваційних міських природних проєктів у світі.

У 2016 році «Вакарешті» надали статус природоохоронної зони, яка стала першим міським природним парком у Румунії. Наразі на території збереженого парку офіційно мешкає 625 видів рослин, птахів, комах, ссавців, молюсків, риб, земноводних і рептилій. Серед них є чаплі, баклани, чайки, лебеді, лиски, дикі качки, змії, тритони, лисиці, видри, борсуки.

Детальніше про «Вакарешті» за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Uncategorized

Презентація звіту та обговорення результатів «Дослідження стану адаптації українських громад до зміни клімату»

Дорогі представники громад-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», підписантів Угоди мерів, профільних громадських організацій, центральних та регіональних органів влади та всі зацікавлені сторони! Асоціація «Енергоефективні міста

Новини

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так