Skip to content

Водно-болотний парк «Вакарешті» у Бухаресті

Локація: м. Бухарест, Румунія

«Вакарешті» – природний парк площею 183 гектари у південно-східній частині міста Бухарест.

У кінці 80-х років минулого століття територію почали осушувати, щоб на цьому місці звести житлові квартали. Невдовзі її оточили 15-метровою греблею, яка мала б стати контуром водосховища. «Вакарешті» вдалося наповнити водою, але це відбулося одноразово через високі витрати на перекачування води. У 1989 році проєкт зупинився.

На початку 2000-х розпочалася боротьба між забудовниками, які хотіли на цій території облаштувати відпочинковий комплекс, і місцевими мешканцями, які відстоювали територію. Було зафіксовано понад 100 судових позовів, деякі з яких дійшли до Міжнародного суду ООН. У результаті – територію не забудували.

Подальші роки спонукали до того, що величезна ділянка посеред міста завдяки природним процесам перетворилася в унікальний з кліматичної точки зору об’єкт, який фактично є легенями громади та одним із найбільших інноваційних міських природних проєктів у світі.

У 2016 році «Вакарешті» надали статус природоохоронної зони, яка стала першим міським природним парком у Румунії. Наразі на території збереженого парку офіційно мешкає 625 видів рослин, птахів, комах, ссавців, молюсків, риб, земноводних і рептилій. Серед них є чаплі, баклани, чайки, лебеді, лиски, дикі качки, змії, тритони, лисиці, видри, борсуки.

Детальніше про «Вакарешті» за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Бібліотека

Операція “рекультивація” в одному з львівських парків

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна У 2021 році у львівському парку “Залізна вода” громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення

Бібліотека

 Cпіральна грядка з прянощами у Львові

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна Грядка має форму завитка, що поступово піднімається догори, формуючи своєрідні яруси. У ній висадили пряносмакові культури