Skip to content

Зелені зупинки у Білостоці

Фото з інтернету

Локація – м. Білосток, Польща

Зелені зупинки у місті Білосток розпочали встановлювати з 2019 року. На даху зупинок висаджують сукуленти, навколо – багаторічні квіти та кущі, а стінки обсаджують виноградною лозою.

Зелена зупинка – додатковий елемент озеленення у міському просторі. Рослини сприяють зниженню температури та створюють приємний мікроклімат у спекотний день для тих, хто очікує транспорт. Зібрана з даху дощова вода використовується для поливу рослин, які виробляють до 10 кг кисню на рік покращуючи якість повітря, зменшуючи кількість твердих частинок та інших забруднюючих речовин.

Зелені зупинки користуються попитом серед учасників громадського бюджету міста: у 2021 році було встановлено 8 таких природоорієнтованих рішень. Вартість виготовлення, встановлення та річного догляду за зеленою зупинкою коштувало орієнтовно 18 тисяч злотих.

Зелені зупинки міста Білосток були оцінені на національному рівні та відзначено перемогою в категорії «Польський ландшафт. Громадський простір» у 12-му Польському архітектурному плебісциті.

Детальніше про зелені зупинки у місті Білосток можна дізнатися за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Uncategorized

Презентація звіту та обговорення результатів «Дослідження стану адаптації українських громад до зміни клімату»

Дорогі представники громад-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», підписантів Угоди мерів, профільних громадських організацій, центральних та регіональних органів влади та всі зацікавлені сторони! Асоціація «Енергоефективні міста

Новини

Вебінар “Угода Мерів як один з інструментів впровадження Європейського Зеленого Курсу”

Впровадження Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК) в Україні зіткнулося з додатковими  перешкодами з огляду на агресію росії та появою нових нагальних пріоритетів як на центральному, так