Skip to content

Контейнерне озеленення “Зелений острів серед бетону” у Рівному

Фото Громадської ініціативи “Сад історій”

Локація – м. Рівне, Україна

«Зелений острів серед бетону» – простір із зелених вуличних меблів, який було облаштовано влітку 2021 року навпроти музично-драматичного театру в місті Рівне.

Локацію перед театром для такого проєкту вибрали не випадково, адже за спостереженнями фахівців у цій зоні, де мало дерев, роками спостерігається найвища температура у Рівному. Відтак, основною метою модульного озеленення є зменшення ефекту локального теплового острова, який утворюється через суцільне водонепроникне мощення на площі. Висаджені дерева та багаторічні рослини мають властивість знижують температуру на понад 10°C. Відтак, острівець зелені слугує місцем для перепочинку, зустрічей та творчих вечорів мешканців міста.

Ініціаторами проєкту є громадська ініціатива «Сад історій» та громадська організація «Агенція сталого розвитку міста». «Зелений острів серед бетону» – це частинка великого проєкту «Місто шумить інакше», який реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. У межах цього проєкту також було проведено топографічну зйомку та оцифровано понад 90 дерев, яким понад 100 років, а також розроблено туристичний маршрут протяжністю 6 кілометрів, впродовж якого ростуть десять дерев віком від 110 до 400 років.

Простір «Зелений острів серед бетону» облаштовано за 220 тисяч гривень.

Детальніше про проєкт можна дізнатися за посиланням.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Читайте ще

Бібліотека

Операція “рекультивація” в одному з львівських парків

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна У 2021 році у львівському парку “Залізна вода” громадські об’єднання у співпраці з містом розпочали створення

Бібліотека

 Cпіральна грядка з прянощами у Львові

Локація: Простор міського садівництва та городництва “Розсадник”, м. Львів, Україна Грядка має форму завитка, що поступово піднімається догори, формуючи своєрідні яруси. У ній висадили пряносмакові культури