- 0 Вступ. Про Інструмент
- 1 Підготовка основи для адаптації
- 2 Оцінка ризиків та вразливості до зміни клімату
- 2.1 Ідентифікація минулих і теперішніх проявів зміни клімату
- 2.2 Аналіз кліматичних прогнозів та майбутніх впливів
- 2.3. Ідентифікація вразливих секторів міста
- 2.4. Проведення оцінки ризиків та вразливості
- 2.5. Урахування ролі прилеглих територій при проведенні адаптації
- 2.6. Визначення основних проблем у сфері адаптації та встановлення цілей
- 2.7 Самоперевірка
- 3Визначення варіантів з адаптації
- 4Оцінка та вибір варіантів адаптації
- 5Впровадження заходів з адаптації
- 6 Моніторинг та оцінка адаптації
6.4 Використання результатів моніторингу для посилення процесу адаптації
Ефективна структура моніторингу включає не лише встановлення показників та їх вимірювання, але також визначає, як застосовувати результати моніторингу.
Місцева влада може використовувати результати моніторингу для перегляду та коригування своєї стратегії чи плану дій з адаптації, таким чином перетворюючи їх на живі документи для постійного та послідовного планування та реалізації адаптації. По-друге, моніторинг результатів заходів з адаптації дає органам місцевого самоврядування зрозуміти ефективність їхньої системи моніторингу та чи потребують вони будь-яких коригувань. Нарешті, результати оцінки можна повідомити різним зацікавленим сторонам, від тих, хто приймає рішення, до громадян, щоб інформувати та стимулювати до втілення подальших дій.
Завдяки якісній системі моніторингу органи місцевого самоврядування можуть перевірити: чи ми робимо вірні дії?; чи правильно ми робимо дії?; як просувається впровадження дій?; чи ефективна структура моніторингу дій?» (тобто чи надає система моніторингу інформацію використовуючи певну кількість ресурсів).
Результати моніторингу дозволяють громаді змінювати вибір заходів із адаптації, коригувати спосіб виконання заходів і саму систему моніторингу. Крім того, моніторинг дає корисний огляд стану виконання різних заходів. Вся ця інформація має бути використана для оновлення стратегії адаптації чи плану дій і, можливо, для коригування системи моніторингу.
Моніторинг проводиться періодично, найчастіше кожні два роки. При створенні системи моніторингу корисно визначити механізми попередження та порогові механізми, щоб органи місцевого самоврядування могли швидко діяти у випадку, якщо очікувані результати заходів з адаптації матимуть негативні наслідки, наприклад, призведуть до дезадаптації.
Результати моніторингу можуть бути використані для інформування та стимулювання зацікавлених сторін до подальших заходів з адаптації. Вкрай важливо, щоб інформація поширювалася у спосіб, який був легким для розуміння та пристосований до цільової групи. Наприклад, результати моніторингу можна оприлюднити у формі звіту для міської ради чи інших відомств, які займаються адаптацією, заходу для громадян чи прес-релізу для ЗМІ.
Джерела