- 0 Вступ. Про Інструмент
- 1 Підготовка основи для адаптації
- 2 Оцінка ризиків та вразливості до зміни клімату
- 2.1 Ідентифікація минулих і теперішніх проявів зміни клімату
- 2.2 Аналіз кліматичних прогнозів та майбутніх впливів
- 2.3. Ідентифікація вразливих секторів міста
- 2.4. Проведення оцінки ризиків та вразливості
- 2.5. Урахування ролі прилеглих територій при проведенні адаптації
- 2.6. Визначення основних проблем у сфері адаптації та встановлення цілей
- 2.7 Самоперевірка
- 3Визначення варіантів з адаптації
- 4Оцінка та вибір варіантів адаптації
- 5Впровадження заходів з адаптації
- 6 Моніторинг та оцінка адаптації
1.6. Пошук додаткової підтримки
Інша підтримка, яка сприятиме досягненню поставлених цілей з адаптації, не може бути проігнорована. Мова йде про додаткові джерела отримання інформації, консультацій та загалом підвищення рівня знань з теми.
У цьому випадку для основної робочої групи може бути корисним встановити контакт із різними асоціаціями та об’єднаннями, які працюють у кліматичному напрямку.
Ініціатива Угода мерів – світовий рух за збереження клімату та енергії на місцевому рівні. Угода мерів об’єднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно взяли на себе зобов’язання по досягненню кліматичних і енергетичних цілей ЄС. Угода мерів постійно анонсує навчання, тренінги, конкурси для громад, які стануть в нагоді як її членам, так і потенційним підписантам.
В Україні найбільшим тематичним громадським об’єднанням є Українська кліматична мережа (УКМ), яка станом на літо 2022 року налічувала 35 громадських організацій. УКМ може бути корисною різними способами, зокрема, через отримання анонсів тематичних тренінгів, семінарів, воркшопів, оголошення грантів, можливість отримання індивідуальні консультації та налагодження зв’язку з організацією, яка займається конкретною проблемою, що пов’язана з адаптацією середовища до наслідків кліматичної зміни.
Можна також черпати знання та партнеритися з асоціаціями континентального масштабу. Зокрема, в Європі є Climate Action Network (CAN) Europe – провідна коаліція неурядових організацій, яка бореться з небезпечною зміною клімату. Маючи понад 170 організацій-членів, які діють у 38 європейських країнах, які представляють понад 1500 неурядових організацій та понад 47 мільйонів громадян, CAN Europe просуває політику сталого клімату, енергетики та розвитку по всій Європі. А EIT Climate-KIC – це спільнота знань та інновацій, яка працює над прискоренням переходу до кліматично стійкого суспільства з нульовим викидом вуглецю шляхом виявлення та підтримки інновації, які допомагають суспільству пом’якшити кліматичні зміни та адаптуватися до них.
Варто налаштуватися на те, що співпраця з подібними об’єднаннями – це про пошук нових можливостей розвитку теми адаптації у власній громаді.
Джерела
- The European Climate Adaptation Platform Climate-ADAPT: Implementing adaptation
- Кліматичні цілі Львова: гайд для обраних до міської ради
- Adapting to climate change: A guide for local councils
- Powiatowy poradnik klimatyczny
- ICLEI; Programa Ciudades Sustentables, 2016: Guía de Acción Local por el Clima.
- Угода мерів щодо клімату та енергії. Східне пертнерство